СТАЛІ І ЗМІННІ ВЕЛИЧИНИ МУЗИКОЗНАВЧОЇ ШКОЛИ ЮРІЯ ЯСІНОВСЬКОГО
DOI:
https://doi.org/10.32782/2224-0926-2021-1-2Ключові слова:
музикознавча школа, Ю. Ясіновський, кафедра музичної медієвістики та україністики ЛНМА ім. М. Лисенка, персоналістичний підхід.Анотація
Розглядається потреба персоналістичого дослідження поняття школи в музикознавстві, яке на сьогодні активно вивчається українськими музикознавцями в різних аспектах. Персоналістичний підхід у висвітленні проблеми музикознавчої школи дозволить зрозуміти, як особистісні наукові зацікавлення очільника школи, його авторитет, власні життєві і ціннісні орієнтири, і навіть певний психотип мають вплив на наукову діяльність його учнів, а відтак і на напрямки розвитку української музикознавчої думки. Висвітлюється обставини створення наукової школи Ю. Ясіновського – відомого українського музикознавця, історика-медієвіста, фахівця з історії української і європейської історії музики та історії культури Середніх віків і ранньомодерної доби, зумовлені формуванням науково-педагогічного складу кафедри музичної медієвістики та україністики, яку очолював професор; обґрунтовуються головні метолодогічні засади музикознавчої школи Ю. Ясіновського, з’ясовуються наукові напрями, в яких працюють його учні та створюються їх основні наукові праці. Стверджується спадкоємність історично обумовлених музикознавчих традицій і відкритість до нових наукових викликів як важлива прикмета музикознавчої школи Ю. Ясіновського.
Посилання
Граб У. 10 років кафедри музичної медієвістики та україністики. Українська музика. Ч. 2. Львів, 2011. С. 80–88.
Ясіновський Ю. Кафедра музичної україністики ЛДМА ім. М. Лисенка – два роки праці. Musica humana: збірник статей. Ч. 1. Львів, 2003. С. 9–13.