ТВОРЧІ КОНКУРСИ ВІД ОСВІТНЬОГО ПОРТАЛУ «АЛАБА» В КОНТЕКСТІ ДИСТАНЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ КОНКУРСНОГО РУХУ

Автор(и)

  • Тетяна Борисівна Булах Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтва https://orcid.org/0000-0002-0954-8422
  • Оксана Володимирівна Когут Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтва https://orcid.org/0000-0002-6664-5288

DOI:

https://doi.org/10.32782/2224-0926-2024-2-49-3

Ключові слова:

дистанційні конкурси, платформа «Алаба», STEAM освіта, мистецька освіта, креативний розвиток.

Анотація

У статті розглянуто роль освітньої платформи «Алаба» в розвитку сучасних дистанційних мистецьких конкурсів та її вплив на освітній процес в умовах війни в Україні. Платформа «Алаба» виступає інноваційним інструментом, що поєднує мистецькі конкурси з освітніми ініціативами, спрямованими на комплексний розвиток творчого потенціалу молоді. Інтеграція STEAM освіти (наука, технології, інженерія, мистецтво, математика) у конкурсний процес створює широкі можливості для формування індивідуальних траєкторій розвитку учасників, стимулюючи креативність та інноваційне мислення. Відзначено важливість демократизації доступу до мистецтва та міжкультурного діалогу через цифрові платформи, які забезпечують рівні можливості для всіх учасників незалежно від їхнього місця перебування. Використано методи системного аналізу для оцінки ефективності організаційних підходів платформи «Алаба», компаративний метод для порівняння з традиційними конкурсними форматами та метод контент-аналізу для вивчення результатів участі молоді в дистанційних конкурсах. Дослідження вперше надає комплексний аналіз впливу дистанційних мистецьких конкурсів на платформі «Алаба» на розвиток творчих здібностей молоді в умовах війни. Виявлено, що інтеграція STEAM освіти в конкурсний процес значно розширює можливості для творчого розвитку учасників, забезпечуючи індивідуалізацію їх освітніх траєкторій. Також визначено роль таких конкурсів у підтримці освітнього процесу, сприянні демократизації доступу до мистецтва та міжкультурного діалогу. Особливо підкреслено значення конкурсів як засобу психологічної підтримки молоді в умовах стресових ситуацій, спричинених воєнними діями. Визначено, що інтеграція STEAM освіти в конкурсний процес сприяє формуванню індивідуальних освітніх траєкторій, що враховують інтереси, здібності й амбіції учасників.

Посилання

Жайворонок Н. Б. Музичне виконавство як феномен музичної культури: дис. … канд. мистецтвознавства, 17.00.01 – музичне мистецтво. Київ, 2006.

Зінська Т. В. Музично-виконавське мистецтво в соціокультурному просторі України кінця ХХ – початку ХХІ століття: дис. … канд. мистецтвознавства, спеціальність 26.00.01 – теорія та історія культури. Київ, 2011.

Освітній портал «Алабама». Електронний ресурс. Режим доступу: https://alaba.op.ua/ (дата звернення 25.05.2024).

Романенко А. Р. Музичний конкурс як соціокультурний феномен у формуванні професійної компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва. Музичне мистецтво в освітологічному дискурсі. 2016, № 1. С. 126–129.

Kulturfoerderung in gemeinsamer Verantwortung (II) (1996). Die Krise ueberwinden. ARCultMedia. 1996. № 2. S. 8–15.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-08-30